Czy Komin Systemowy można postawić na zewnątrz budynku?

Czy Komin Systemowy można postawić na zewnątrz budynku?

Jeśli zmieniłeś piec w kotłowni, zamontowałeś wkład kominkowy w salonie będziesz potrzebował komina. Sprawdź, jak zainstalować komin systemowy na zewnątrz budynku

Komin systemowy na zewnątrz budynku

Usytuowanie komina na zewnętrznej ścianie budynku nie naruszy ani wnętrza pomieszczenia, ani konstrukcji domu. Pamiętaj jednak, że do tego celu nada się wyłącznie Komin Uniwersalny – izolowany termicznie wełną mineralną i posiadający odskraplacz. Dodatkowo na całej swojej długości musi być uzbrojony. Oferowane przez nas systemy kominowe posiadają w narożach pustaków keramzytowobetonowych odpowiednie otwory, dzięki którym z łatwością można uzbroić konstrukcję za pomocą drutów stalowych.

Zanim postawisz komin na zewnątrz budynku, sprawdź, czy w miejscu, które wybrałeś, jest wystarczająco dużo miejsca. Aby instalacja pracowała we właściwy sposób, musisz pamiętać o prawidłowym ułożeniu komina (w pionie) oraz dostosowaniu go do przewodów kominowych. Zachowaj także odpowiednią odległość wylotu od sąsiadujących budynków oraz materiałów palnych.

Instalację wykonaną z prefabrykowanych elementów łatwiej wznieść niż tradycyjny komin murowany. Komin uniwersalny będzie w stanie bezpiecznie odprowadzić z paleniska dym powstający podczas spalania różnego rodzaju paliw. Podstawową zaletą kominów wykonanych ze stali jest ich lekkość. Dzięki temu mogą być montowane do ściany za pomocą uchwytów. Z kolei nieco cięższy komin ceramiczny wykonany z prefabrykatów należy umieścić na odpowiednio wytrzymałym fundamencie.

Montaż komina zewnętrznego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, które jest ważne przez 3 lata od momentu wydania decyzji przez starostę lub wojewodę.

Wniosek o pozwolenie na budowę powinien zawierać cztery egzemplarze projektu budowlanego oraz zaświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością do celów budowlanych.

Komin na zewnątrz budynku może pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale także ozdobną. Z łatwością można dopasować go do koloru dachu lub elewacji. Dobór odpowiedniego systemu kominowego oraz jego prawidłowa eksploatacja oddali widmo jego wymiany na długie lata.

 

powrót